NAJDETE NÁS:

Léčitel John of God

Největší fenoménem současnost z oblasti alternativní medicíny je brazilský léčitel "Joao de Deus" (Božský John) jehož obrovské množství lidí považuje za nejlepšího léčitele od dob Ježíše Krista. Podle pacientů, kteří ho navštívili, dokáže vyléčit nemoci, na které dnešní medicína nestačí.

Sám Joao de Deus ale říká: "Moje ruce vede 34 duchovních bytostí a jejich počet neustále narůstá. Z nebe přicházejí další a další pomocníci. Na začátku však byli jen tři bytosti."

Odhaduje se, že v Casa de Dom Inacio pracuje více než 70 entit ze světla (osvícených duší ze světla)  a stovky tisíc dobrých duší, včetně svatého Ignáce z Loyoly (zakladatele jezuitského řádu), Dr. Oswalda Cruze (kterému se připisuje  zastavení epidemií brazilského moru a žluté zimnice v Brazílii), osvícené bytosti jménem Emmanuel a dalších zesnulých lékařů, chirurgů, světců, teologů a pozoruhodných osobností.

Ze dne na den vyhledávaným léčitelem

Dnes nejuznávanější léčitel na světě se vlastním jménem jmenuje Joao Teixeira de Faria, ale lidé mu začali říkat Joao de Deus, což znamená Božský John (John of God). Tento muž, který nikdy nestudoval medicínu, a ani se jí žádným způsobem nevěnoval, je dnes léčitelem, kterého uznávají osobnosti kulturního, společenského a i medicínského života po celém světě. Do svých 30 let o něm nikdo neslyšel. Známým se stal až v roce 1978, kdy si na hlavní ulici v brazilském městě Abadiâna sedl na židli, a jen tak na veřejnosti začal uzdravovat kolemjdoucí lidi, které trpěli nějakou chorobou. Většina lidí mu samozřejmě nevěřila, a mysleli si, že jde jen o nějakého blázna. Ale když začalo přibývat lidí, kteří se u něj zastavili, a kteří poté od něj odcházeli zcela zdraví, zprávy o něm se rozšířily po celé Brazílii. Lidí, kteří přicházeli za tímto léčitelem, dennodenně přibývalo, až se jejich počet vyšplhal na neuvěřitelných tisíc lidí za jediný den. Joao Teixeira de Faria se proto rozhodl ve městě otevřít léčitelské středisko, které se dnes jmenuje Casa Dom Inácio de Loyola, které už navštívili miliony lidí z celého světa. Joao de Deus říká, že právě nejznámější brazilské médium Chico Xavier (současná entita v Case), ho přivedl k tomu, aby postavil svou kliniku tam, kde nyní stojí. Média se proto začaly zajímat, jak se Joao de Faria dostal ke svým zázračným schopnostem, a proč vše začalo ve městě Abadiâna.

Navštívili ho léčitelští duchové?

Životní příběh Joao Teixeira de Faria je jak z jiného světa. Sám říká, že když byl ještě mladý, navštívilo ho několik duchů, kteří měli obrovskou moc uzdravovat lidi. Tyto duchovní bytosti mu řekli, že léčebné techniky, které skrze něho budou praktikovat, má rozšířit mezi ostatní lidi. Potom navštívil spirituální médium Chica Xaviera, který mu řekl, že jeho cesta by měla začít ve městě Abadiâna.

A tak se v tomto městě na ulici usadil na židli, a začal léčit lidí. Sám říká: "Moje ruce vede 34 duchovních bytostí a jejich počet neustále narůstá. Z nebe přicházejí další a další pomocníci. Na začátku však byli jen tři bytosti."

Joao de Deus již vyléčil deseti tisíce lidí ze všech nemocí. Jeho léčitelské schopnosti dosvědčila například i světoznámá americká moderátorka Oprah Winfrey, kterou Joao také léčil.

Mohli de Fariho skutečně navštívit nějakoé duchovní bytosti, které skrze jeho ruce léčí lidi? Pro mnohé se to bude zdát asi dost přitažené za vlasy, ale počet vyléčených pacientů de Faria stále narůstá, a renomovaní lékaři jen kroutí hlavami, jak to je vůbec možné.

Jak Joao de Deus léčí?

Jeho hlavní metodou léčení je obyčejné přiložením rukou na nemocného člověka nebo přímo na místo, které je postižené. Z dlaní mu totiž proudí energie, která nemoc z těla jakoby vysaje. Kromě rukou Joao de Deus používá i jednoduché nástroje jako pinzetu nebo skalpel, a to při operacích, na které by si jinak netroufli ani špičkové lékařské týmy.

Zajímavostí je, že i když při svých operacích nepoužívá žádná anestetika nebo narkózu, jeho pacienti nepociťují žádné bolesti. Zcela nepochopitelné je však rychlé hojením ran operovaných lidi. Někdy se rány zahojí tak rychle, že je není potřeba ani zašívat. Potvrdili to mnozí renomovaní lékaři, kteří se účastnili jeho operací. Mimo jiné si všimli i toho, že kůže v okolí rány je o něco chladnějším než zbytek těla pacienta. Jak to je možné, neumí vysvětlit nikdo.

Léčitel neodmítne žádného nemocného člověka, o čem svědčí statisíce vyléčených lidí. Joao de Deus má úspěšnost léčby skutečně neuvěřitelnou - až 85 procent pacientů z jeho střediska odchází zcela vyléčených. Jsou tyto medicínské zázraky skutečně dílem duchovních bytostí, které léčí skrze tohoto brazilského léčitele?

Tento medicínský fenomén se vůbec nedá racionálně vysvětlit. Pokoušelo se o to hodně lidí a vědců, ale dosud všichni, i ti nejzarytější skeptici, se museli uchýlit k slovu - ZÁZRAK.

Určitě je jasné, kdo vlastně léčí a kde se léčivé energie berou. A že léčitelé jsou v podstatě pouze média. Ale pro většinu lidí by mělo stačit vysvětlení, že tito léčitelé mají "dar od Boha".