NAJDETE NÁS:

Odkyselení organismu

V tomto článku a níže uvedených dokumentech zjistíte příčiny a důsledky překyselení organismu. Někdy se zdánlivě neřešitelný zdravotní problém dá opravdu vyřešit velice jednoduše. Jen je důležité najít příčinu problémů. V těchto dokumentech se dozvíte až neuvěřitelně logické a do sebe zapadající informace, díky kterým můžete předejít padání vlasů, sportovním zraněním, potížích při ženském "přechodu", celulitidě, chybám v těhotenství apod.

Přebytek kyselin, jejich bezpodmínečně nutná neutralizace, a s tím spojený úbytek velmi důležitých minerálů v těle, je v podstatě příčinou prakticky všech chronických a velké většiny akutních zdravotních problémů.

Tyto materiály považujeme za jedny z nejpovedenějších a nejsrozumitelnějších informací, ke kterým jsme se v průběhu své praxe v oboru alternativní medicíny dostali. Věříme, že i Vám pomohou změnit pohled na příčinu většiny zdravotních problémů a nemocí. 

Jedná se o dokumenty převzaté z knihy Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin od uznávaných autorů Petera Jentschury a Josefa Lohkampera.

 

Překyselení

Hlavní problém „překyselení“ představuje pojivová tkáň. Během trávení a  zpracování dnešní běžné stravy látkovou výměnou vzniká velké množství kyselin a odpadních produktů, jejichž neutralizace a  vylučování tělo hodně zatěžují. V  dlouhodobém horizontu a  v  množství, v  jakém vznikají, je už nelze všechny neutralizovat a  vylučovat, a  tak dochází k  chronickému „překyselení“. Zároveň děláme minimum pro to, abychom naše tělo při jejich vylučování podpořili. Často máme nedostatek pohybu, mělce dýcháme a nezajistíme našemu tělu dostatečné množství zásaditých minerálů. Kvůli tomu nemůže organismus fungovat v optimálních podmínkách a  nevhodné podmínky vnitřního prostředí zase brání optimálnímu fungování organismu.

Naše tělo je zkonstruováno geniálně, a tak si „pomůže“ jiným způsobem. Přechodně uloží nadbytečné kyseliny do tkání. Když má pak opět k dispozici dost zásad, aby kyseliny neutralizovalo, uvolní je z  tkání, neutralizuje a  vyloučí. Pojivová tkáň je vybavena na to, aby sloužila jako přechodné úložiště „odpadu“, nikoli trvalé. Bohužel se dnes běžně u mnohých lidí stává trvalým úložištěm. Tím dochází v dlouhodobém horizontu ke změnám vnitřního prostředí, které vedou ke změnám funkce. To zahrnuje i  změnu hodnoty pH, změny v imunitním systému a další změny postihující celé tělo.

Pokud jsou přechodná úložiště v  pojivové tkáni „plná“, začínají se kyseliny a  usazeniny ukládat do kloubů, což vede k artróze a artritidě. Postupně se ukládají také v ledvinách, žlučníku nebo v  močovém měchýři a  vytvářejí zde základ pro ledvinové, žlučové a  močové kameny. Některé kyselé usazeniny se ukládají do krevních cév, kde přispívají k jejich zúžení a později k vysokému krevnímu tlaku, infarktu nebo mozkové mrtvici.

Chronické „překyselení“ je příčinou většiny civilizačních chorob a  potíží, jako jsou alergie, astma, cukrovka, dna, obezita, gastritida, nadýmání, pálení žáhy, potíže se štítnou žlázou, poruchy prokrvení, migrény, tinitus, nezhoubné i zhoubné nádory, revmatická onemocnění, potíže pohybového aparátu (bolesti zad, kloubů, artróza a  další), osteoporóza, kožní potíže (ekzémy, akné, lupenka), ale také poruchy spánku, deprese, úzkosti, fobie, chronická únava a mnoho dalších. 

Co s tím, co pomáhá?

  • Správné dýchání – většina Západoevropanů dýchá mělce. Pomoci mohou dýchací cvičení a  jóga, zásadotvorně na tělo působí i  pravidelné meditace.
  • Pohyb – přiměřený pohyb, který příliš nezvyšuje tepovou frekvenci jako joga, taiji, čchikung, pilates, procházky, lehký běh, nordic walking a  další (sporty, které zvyšují tepovou frekvenci, zároveň „překyselují“ organismus kyselinou mléčnou - pak je dobré vědět, jak odkyselovat při sportu, aby se tělo zbytečně nezatěžovalo).
  • Strava – poměr zásadotvorných a  kyselinotvorných potravin by měl být 80:20 (u naprosto zdravých lidí lze přimhouřit oko i nad 60:40).
  • Dostatečný pitný režim – podporuje ledviny při vylučování a má zásadní vliv na tekutiny v těle. Pokud málo pijeme, tak se všechny tekutiny v  těle zahušťují a  zvyšuje se i  koncentrace kyselin (vhodná je neperlivá voda, bylinné čaje, zeleninové šťávy).
  • Doplňování zásaditých minerálů v organické podobě – tělo je potřebuje na neutralizaci kyselin, pokud jich nemá dost ze stravy (dnes bohužel standard kvůli úbytku minerálů v půdě), tak je z důvodu udržení vnitřního prostředí začne postupně vyvazovat z  kostí, zubů, chrupavek, šlach, vazů a cévních stěn.
  • Zásaditá péče o tělo – pomáhá vylučovat kyselinotvorné látky přes kůži a  při pravidelném používání má velmi dobré výsledky. Potřebujete kvalitní zásaditou sůl - lze ji použít na koupele, koupele nohou, zábaly, obklady, inhalace, kloktání, čištění zubů, výplachy dutin a mnoho dalších terapeutických procedur.
  • Pocení – pokud vám dělá dobře sauna, saunujte se. Pro větší odkyselovací efekt se můžete před saunováním natřít směsí zásadité soli s medem.

Co raději ne

  • Zázračné preparáty na odkyselení – nevěřte, že jen užíváním preparátu odkyselíte organismus, zhubnete, zbavíte se celulitidy atd. Je to hezký reklamní tah, ale překyselení jako komplexní problém vyžaduje i komplexní přístup.
  • Jedlá soda – vyhněte se jejímu dlouhodobému vnitřnímu užívání. To platí i  pro produkty, ve kterých je ve větším množství obsažena (při dlouhodobé konzumaci narušuje minerální hospodářství, vede k  poruchám vylučování kyseliny chlorovodíkové v  žaludku a  dalším zdravotním potížím). Jako první pomoc při pálení žáhy je v pořádku, ale pouze krátkodobě.
  • Měření pH moči – má minimální vypovídací hodnotu, která závisí na typu vylučování (někdo vylučuje hojně kyseliny močí, někdo je naopak víc ukládá) a také na tom, jak hodně jsme se den před měřením překyselili/odkyselili. I hodně „překyselený“ člověk, když si vezme den předem něco na odkyselení, bude mít druhý den moč zásaditou, a  tedy „v  pořádku“. Pokud máte kyseliny uložené v tkáních a tělo nemá dost zásaditých minerálů na jejich uvolnění, neutralizování a  vyloučení, tak bude vaše moč při měření v normě a nepoznáte z ní, že jste chronicky „překyselení“.

Příklad z praxe:

Klientka, 56 let, silné bolesti a otoky kolen (artróza 2. stupně), plíseň nehtů u  nohou, výtoky, hemoroidy, po menopauze. Zpočátku nevěřila, že by její potíže mohly souviset s  překyselením a  nechtěla nic radikálně měnit. Odkyselení začalo jednoduše, pravidelnými zábaly kolen se zásaditou solí na noc. Když po několika týdnech viděla zmírnění bolestí, ústup otoků a celkově lepší pohyblivost kloubů, byla ochotná začít dělat zásadité celotělové koupele. Čím víc kyselin se dařilo vyloučit koupelemi přes kůži, tím lépe se cítila a rostla její motivace něco dělat. Začala kromě koupelí na noc používat zásadité punčochy, které urychlily odkyselování kolenních kloubů, přišla také sama s návrhem na vyloučení kyselinotvorných látek z jídelníčku a doplnění zásaditých minerálů. Výtok, plíseň na nohou i  hemoroidy zmizely cca do 2,5 měsíce. Dnes je bez potíží, průběžně odkyseluje.

 

Ke stažení: